За даними журналістів, арументи глави МЗС Великої Британії про те, що не варто винагороджувати Володимира Путіна за захоплення територій України, не були почуті.
Спроба міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона умовити американську владу дозволити Конгресу США виділити $60 мільярдів на військову допомогу Україні, мабуть, не увінчалася успіхом. Під час свого візиту до США йому навіть не надали можливості зустрітися зі спікером Конгресу Майком Джонсоном, який, у теорії, міг би винести цей пакет на голосування. Про це повідомляє видання The Guardian.
За інформацією журналістів, під час приватної вечері на маєтку Трампа у Флориді Девід Кемерон закликав колишнього президента Дональда Трампа визнати, що в інтересах Сполучених Штатів не стимулювати Володимира Путіна у своїх спробах анексувати українські території.
Він також наполягав на тому, що перед самітом НАТО у Вашингтоні, запланованим на липень поточного року, будуть розроблені індивідуальні плани для кожного члена Альянсу, спрямовані на досягнення або перевищення цільових показників витрат на оборону. Кемерон висловлював сподівання, що Дональд Трамп виявить готовність сигналізувати про зміну курсу, принаймні, полегшивши таким чином шлях до зустрічі з Майклом Джонсоном.
На спільній прес-конференції у Вашингтоні Кемерон наголосив, що його візит до США не був спрямований на те, щоб читати лекції чи втручатися у внутрішні справи Америки. Однак він висловив глибоку емоційну прихильність до необхідності об’єднання США та Європи для захисту України від російської агресії.
“Але аргументи Кемерона, схоже, натрапили на тривалу боротьбу за владу всередині Республіканської партії, оскільки прихильники жорсткої лінії, які охолодилися до продовження фінансової підтримки України, погрожують повалити Джонсона, якщо він поставить пакет допомоги на голосування”, — пише видання.