Трипільську ТЕС знищили, бо закінчились ракети ППО. Головне з інтерв’ю Зеленського PBS

Президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю американському мовнику PBS, у якому розповів про реакцію України на удар Ірану по Ізраїлю, важливість американської допомоги для ситуації на полі бою та перспективи мирних переговорів щодо завершення війни.

Зеленський зазначив, що Ізраїль самостійно не зміг би захиститися від такого потужного і масованого удару, якого у ніч проти неділі завдав Іран, і відбив його лише завдяки допомозі союзників.

“І тут, безумовно, задіяна і протиповітряна оборона, і авіація. Багато всього, чого, якщо чесно скажу, не вистачає Україні”, – сказав президент.

За його словами, це важливий “сигнал до всіх лідерів світу”, і США, Британія, Франція та Йорданія відреагували та допомогли Ізраїлю.

“Це дійсно демонстрація, що таке союзники – не на папері, а в небі, не на папері, а на землі, в діях”, – додав він.

Натомість Україна “захищає небо самостійно”, а союзники надають їй лише певну техніку, з якою “дефіцит”, зазначив Зеленський.

Він навів приклад російської атаки на Трипільську ТЕС, яка забезпечує світлом Київщину.

“Летіло 11 ракет. Перші сім – ми знищили. Чотири – знищили Трипілля. Чому? Тому що було ракет – нуль. У нас закінчилися всі ракети, які захищали Трипілля”, – сказав Зеленський.

Він також зазначив, що Україні відмовляють у тій чи іншій військовій допомозі, бо це “буде сприйматись, що Україна затягнула НАТО у війну”. Але приклад Ізраїлю показує, що не обов’язково бути країною НАТО, щоб отримати таку допомогу від членів Альянсу.

Під час інтерв’ю президент також наголосив на важливості американської допомоги, яку досі не можуть схвалити в Конгресі.

“Я кажу вам відверто – без цієї допомоги шансів у нас перемогти не буде”, – сказав він.

За його словами, співвідношення боєприпасів в української армії з росіянами – “один до десяти”.

“Якщо ми хочемо стовідсотково боронити те, що сьогодні під нашим контролем, ми повинні від одного перейти до співвідносних цифр – 10 до 10”, – додав він.

На питання про те, чи американська допомога сприятиме лише посиленню української оборони – чи все ж Україна має план, як переломити ситуацію на полі бою на свою користь і здійснити прорив, Зеленський відповів:

“План дуже простий, він зрозумілий, і він є. Є конкретна зброя, яка потрібна, щоб йти вперед. Є конкретна зброя, щоб захистити небо. Є конкретні засоби, щоб розблокувати небо, щоб люди йшли вперед. І мало того, всі партнери мають на руках цей план того, що нам технічно дуже потрібно”.

Президент також зазначив, що якщо Конгрес ухвалить допомогу Ізраїлю без допомоги Україні, про можливість чого говорив спікер Палати представників Майк Джонсон, це буде “ганьба для світу”.

“Якщо Конгрес візьме і поділить цю допомогу на ізраїльську та українську, то це просто говорить, що це питання виборів у Сполучених Штатах Америки і що це проста чиста політика”, – сказав Зеленський.

“Це значить, що всім все одно, скільки людей гине в Україні щодня. Їм важливо, які у них рейтинги”, – додав він.

На питання про те, чи, на його думку, Дональд Трамп заперечуватиме проти надання Україні допомоги у разі обрання президентом, Зеленський відповів, що “ставиться до цього обережно” і сподівається, що політика США щодо України не зміниться зі зміною президента.

Він також відповів на питання, чи розглядає Україна варіант мирних переговорів щодо завершення війни.

“Ми запропонували світу формулу миру. На сьогодні є перший крок, я вважаю, перший крок вже з конкретикою”, – сказав він і додав, що в середині червня у Швейцарії пройде “саміт миру”, на якому представлять цей план.

“І цей саміт буде без Росії, щоб вона не блокувала цей план. На сьогодні вона хоче нас всіх знищити. На сьогодні ніяких перемовин Росія не хоче. Тому і ініціатива повинна йти з боку України, яка хоче закінчення війни справедливим миром”, – додав Зеленський.

Він також прокоментував занепокоєння деяких представників Заходу щодо того, що буде, якщо Росія програє у війні.

“Тобто їм не страшно, що ми тут щоденно вмираємо. Але їм дуже страшно, що буде якась небезпека, якась міграційна криза… Всі бояться, не дай Боже, що Китай буде сильним”, – сказав Зеленський.

“Все це і є ганьба, про яку я говорю”, – додав він.

Поиск на этом сайте