Топ-10 знаменитостей, які жили на Салтівці

До 2022 р. Салтівський житловий масив був найбільшим за кількістю населення не тільки у Харкові та Україні, але й на теренах всього колишнього Радянського Союзу. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, населення Салтівки значно скоротилось. Недивно, що за всю історію її існування тут жили не тільки прості харків’яни, але й досить відомі люди. Сьогодні ми згадаємо 10 знаменитостей, які жили на Салтівці.

Євген Комаровський

1982 р. Євген Комаровський із сусідською дівчинкою на Салтівці

Народився в 1960 р. у Харкові. Із 1981 по 1991 рр. з дружиною і дітьми жив на Салтівці по вул. Гвардійців Широнінців, будинок №27. Зараз відомий український лікар-педіатр із міжнародною визнанням, автор багатьох книжок із педіатрії, ведучий телепрограм для батьків і дітей. Мешканці будинку на Салтівці, де жив Євген Комаровський, з вдячністю пам’ятають його молодим лікарем, що надавав безкоштовну медичну допомогу сім’ям із дітьми. 

Олег Михайлюта (творчий псевдонім «Фагот»)

Олег Михайлюта в дитинстві, коли мешкав на Салтівці

Народився в 1974 р. у Харкові, в дитинстві мешкав на Салтівці по вул. Тимурівців (нині – вул. Владислава Зубенка), будинок №17-Б. У 1996 р. приєднався до музичної групи «Танок на майдані Конго» і став одним із лідерів гурту. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 р., Олег Михайлюта став до лав добровольчого підрозділу «Реванш».

Олена Яковлєва

Олена Яковлєва (ліворуч) з подругою у шкільні роки на Салтівці

Народилася в 1961 р. у Новоград-Волинському Житомирської обл. Батько Олени був військовим, родина часто міняла місце проживання. У 1973 р. її сім’я переїхала до Харкова і жила на Салтівці в 5-ти поверховому будинку по вул. Ейдемана (тепер – вул. Руслана Плоходька). На будинку напроти досі залишилося зізнання у коханні Олені Яковлєвій – напис «Лена, я тебя люблю». На Салтівці Олена закінчила школу № 138. Із 1983 р. Олена Яковлєва знімається у кіно. Акторка знялася у багатьох відомих фільмах, а також у головній ролі популярного телесеріалу «Каменська». 

Едуард Лімонов (справжнє прізвище – Савенко)

Народився у 1943 р. у м. Горький у Росії. Після закінчення Другої світової війни родина переїхала до Харкова на Салтівське селище, де мешкала у комунальній квартирі 2-х поверхового будинку на вул. Авангардній, будинок №22. Пізніше вулиця Авангардна, де жив Едуард Лімонов, кілька разів перейменовувалась: спочатку на Поперечну, потім на вул. Височиненка. У 2015 р. вул. Височиненка перейменували на вул. Михайлика. Будинку, де жив Едуард Лімонов, також змінили нумерацію, нині це будинок № 13 на вулиці Михайлика.  Едуард Лімонов навчався у школі №8 на Салтівському шосе. Із 1958 р. він почав займатись літературною діяльністю. В 1967 р. переїхав із Харкова до Москви, де й жив до кінця життя. Автор кількох книг, був лідером Націонал-більшовицької партії. У своїх політичних поглядах займав проросійську, антиукраїнську позицію.

Едуард Лімонов у молодості)

Сергій Чіграков (творчий псевдонім «Чіж»)

Сергій Чіграков з котом у квартирі на Салтівці)

Народився 1961 р. у м. Дзержинськ у Росії. Із 1989 по 1993 рр. жив на Салтівці на вулиці Тимурівців (нині Владислава Зубенка), будинок №80-А. Сергій Чіграков грав у Харкові в музичному гурті «Разные люди». В одному з інтерв’ю Сергій зазначив: «У Харкові пройшли ледь не кращі роки мого життя». Нині відомий автор і виконавець пісень, лідер гурту «Чиж & Со»

Михайло Добкін

Михайло Добкін в шкільні роки

Народився 1970 р. у Харкові. У дитинстві жив на Салтівці в 656 мікрорайоні. Вчився у середній школі №97, що на Салтівці, пізніше в школі № 6 на Римарській вулиці. Відомий український політик, який прославився на весь Інтернет завдяки своєму передвиборному відео 2007 р. ☺

Сергій Жадан

Сергій Жадан в молоді роки

Народився 1974 р. у Старобільську Луганської обл. Після закінчення школи переїхав до Харкова, навчався у Харківському  педагогічному університеті ім. Григорія Сковороди, де викладав і захистив кандидатську дисертацію. Жив кілька років на Північній Салтівці по вул. Метробудівників. Відомий український письменник, літератор і культурний діяч. Один із його віршів називається «Танго Салтівської трупарні». Цей вірш був написаний ще у 1990-ті роки, але після подій 2022 р., коли багато будинків на  Північній Салтівці зазнали руйнувань, унаслідок російських обстрілів, його рядки звучать пророчо: 

На будинку з’являється знак запустіння.

Високосного року гірке насіння

залягло на бруківці — густо, мов пархи.

Робітничі райони, порожні парки

Олександр Фельдман

Олександр Фельдман у молоді роки

Народився 1960 р. у Харкові, в 1969 р. батьки Олександра отримали 2-х кімнатну квартиру в 5-ти поверховому будинку на Салтівці в 605-му мікрорайоні. На Салтівці Олександр Фельдман закінчив школу №31. Нині один із найзаможніших людей України, бізнесмен, політик, меценат. Власник ринку «Барабашово» та відомого екопарку.

Леонід Черновецький

Леонід Черновецький у молоді роки

Народився у 1951 р. у Харкові. Із 1972 р., після повернення зі строкової військової служби, жив на Салтівці. Із 1992 по 1996 рр. був президентом фінансового концерну «Правекс». Із 2006 по 2012 р. міський голова Києва, який прославився своєю ексцентричною поведінкою і співами, отримав серед киян прізвисько «Льоня Космос» ☺. Відомий підприємець, банкір, політик, меценат, благодійник. Нині проживає у Грузії.

Олександр Ярославський

Олександр Ярославський

Народився у 1959 р. у Жданові (нині Маріуполь). У 1967 р. батьки Олександра отримала 3-х кімнатну квартиру в 5-ти поверховому будинку на Салтівці на Швидкісній магістралі, будинок 76-А. Навчався в школі № 128 на Салтівці. В 1974 р. за пропозицією піонерів-тимурівців Харківської школи № 98, Швидкісна магістраль була офіційно перейменована на вулицю Тимурівців (з 2016 р. вулиця Владислава Зубенка). У квартирі Олександра Ярославського на Салтівці зараз живе його двоюрідна сестра. Нині Олександр Ярославський – президент фінансової групи DCH (Development Construction Holding), один з найбагатших людей України.

Як бачимо, у різні роки на Салтівці жили цікаві люди, хтось став відомим лікарем, бізнесменом, а хтось політиком, або музикантом. Хто знає, може і зараз серед мешканців, понівеченої російськими ракетами, Салтівки живуть майбутні знаменитості, час покаже. 

Автор: Богдан Івченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поиск на этом сайте