Історія пралки від появи до сьогодення

Сучасна техніка не просто дбайливо доглядає за речами. Вона зберігає наші сили, звільняє час для цікавіших і важливіших занять. Людство звикло користуватися автоматизованими пральними машинами. Але старше покоління ще пам’ятає пристрої, з якими все одно доводилося прати вручну. Але й вони були не першими для догляду за білизною. Пропонуємо дізнатися, коли з’явилася перша пральна машина, і яку еволюцію вона пройшла до наших днів.

Дерев’яний ящик із рамою

Із першим пристроєм, який використовувався для прання речей, людство познайомилося в 1797 році. Американець Натаніель Бріггс створив прилад, що зовнішнім виглядом нагадував дерев’яний ящик із рухомою рамою. Щоби він працював, потрібно було докласти зусиль. Така техніка прискорила процес прання. Робити це стало легше, ніж вручну. Але вчені продовжили роботу над створенням більш досконалого пристрою, щоби в майбутньому кожен міг купити стиралку у Харкові на свій смак. Дещо згодом було створено пральну машину, що нагадувала міцну бочку з хрестовиною всередині. Щоби запустити її, використовували парові машини. Новий прилад був більш досконалим. Він ефективніше справлявся із забрудненнями.

Яким був перший барабанний прилад

Прообраз моделей із барабанами з’явився в 1851 році. Американець Джеймс Кінг вигадав пристрій із ручною тягою й барабаном, що обертається. Нова пральна машина була громіздкою, схожою на діжку. Всередині було розташовано стрижень, до якого кріпився циліндр із дірками. Процес потребував достатніх фізичних зусиль. Викручування білизни вручну продовжувалося до 1861 року. Саме тоді було вигадано валики для викручування, які кріпляться на корпусі.

Початок серійного виробництва

У 1874 році американським ученим Вільямом Блекстоуном було створено пристрій, який згодом запустили на конвеєрне виробництво. У 1900 р. німецький бренд Miele&Cie почав випускати прилади, за основу створення яких Карл Міле взяв маслобійку.

Перші моделі пралок з електроприводом

1908 рік відкрив новий етап еволюції пралок. Алва Фішер запропонував удосконалити техніку електромотором. Дерев’яна барабанна конструкція робила по 8 рухів у кожен бік. А ще згодом були вигадані моделі, оснащені бензиновим двигуном та електромотором.

Поява автоматичних моделей

Нове стилістичне оформлення пральні машини отримали завдяки компанії Whirlpool. Техніка саме цього бренду першою почала продаватися з пластиковими накладками. У 1949 році було вигадане програмне забезпечення для пральних машин. Саме в цей період з’явилася й перша автоматична пралка. А ще через рік покупці отримали змогу вибирати між фронтальним і горизонтальним завантаженням речей до барабану. Нова техніка вже могла прати й віджимати білизну.

Сучасні пристрої

Сучасні апарати здатні не тільки ідеально випрати білизну, але й стати стильним елементом інтер’єру. Вибрати техніку на свій смак можна в каталозі магазину Алло в Харкові. Це стосується як зовнішнього вигляду пристрою, так і бренду-виробника, набору функцій.

Поиск на этом сайте