Вовчанськ узимку залишиться без газу

Вовчанськ цієї зими знову залишиться без газу. Про це повідомив начальник Чугуївської районної військової адміністрації Сергій Лободенко, пише “Суспільне”.

Минулої зими Вовчанськ теж прожив без газу. Газопровід, який ще з часів СРСР був підключений до російського, у жовтні 2022 року пошкодили обстрілами. У результаті без газу залишилися близько 8000 жителів Вовчанської громади.

Обласна влада ще кілька років тому порушувала питання про будівництво незалежного від РФ газопроводу у Вовчанську, а об’єкти соціальної сфери перевели на опалення з котелень, що працюють на альтернативних видах палива. Але з житловими будинками вирішити питання не встигли.

Минулої зими, каже Лободенко, жителів Вовчанська забезпечували буржуйками, генераторами та дровами, постачали ковдрами і продуктами. Цього року місцева влада збирається купувати паливну деревину. Паливна деревина – це деревний матеріал, який використовується для обігріву. Його створюють з тирси, кори, трісок та інших деревних відходів.

Паливна деревина може бути використана як альтернативне джерело енергії, особливо у випадках, коли доступ до більш традиційних видів палива обмежений.

За даними Лободенка, сьогодні у Вовчанській громаді мешкають приблизно 12 тисяч осіб. Місцева влада обіцяє про них подбати і забезпечити всім необхідним. До війни населення громади становило приблизно 36 тисяч осіб, у самому Вовчанську було 17 тисяч жителів.

Поиск на этом сайте