У Харківській області можуть перейменувати ще одне місто

У Харківській області можуть перейменувати місто Красноград. Про це йшлося на засіданні комісії з питань перейменування топонімів, у якому взяли участь міська влада, вчителі історії, краєзнавці.

Наразі в соцмережах активно обговорюють питання про перейменування Краснограда, і це питання, зазначили в міськраді, порушують не вперше.

Робоча група Національної комісії зі стандартів державної мови внесла Красноград до переліку населених пунктів України, які містять слова з коренем “красн” і можуть бути перейменовані в рамках деколонізації.

Поки що питання обговорюється на рівні місцевих істориків і краєзнавців, тільки потім їхні висновки передадуть до Національної комісії зі стандартів державної мови.

Красноград має статус міста з 1784 року, за даними на 2017 рік його населення становило майже 21 тисячу осіб. Місто спочатку називалося Константиноград. За легендою – на честь онука Катерини Другої, яка якраз проїжджала це місто, коли дізналася про народження Костянтина.

З 1922 року місто було перейменовано на Красноград, проте ще до 1964 року залізнична станція називалася “Константиноград”.

Перейменування міст – справа не швидка. Так, Первомайський Харківської області не змогли перейменувати вже вдруге. Там відбулося громадське голосування, і жителі обрали нову назву для міста – Добродар, однак думки депутатів на сесії розділилися. Для вибору нової назви Первомайського планується провести повторне голосування жителів в один тур.

Джерело: https://www.sq.com.ua/ukr/korisno_znati/03.07.2023/u-xarkivskii-oblasti-mozut-pereimenuvati-shhe-odne-misto

Поиск на этом сайте