Мексиканська їжа у Харкові: як смакує Taco Loco?

Італійська чи грузинська? Суші чи піца? А можливо, бургери? Це питання періодично виникає майже в кожного. І попри наявність улюблених місць та страв, хочеться скуштувати чогось новенького. На щастя, в місті зараз відкривається дедалі більше нових закладів з новими концепціями, розширюючи гастрономічні горизонти. 

Taco Loco – ресторан мексиканської кухні, що відкрився ще у 2020-му році, проте через повномасштабне вторгнення тривалий час працював як укриття для харків’ян з постраждалих районів міста. Наразі ним також можна скористатися при повітряній тривозі, оскільки заклад розташувався в підвальному приміщенні за адресою: вулиця Сумська, 17. Але тепер перечекати можна з користю, адже під час тривоги кухня ресторану працює. Замовити можна, власне, страви мексиканської кухні, серед яких: 

  • кесадилья – це плавлений сир моцарела в пшеничній тортильї, прикрашений салатом, що подається з чіпотлі-кремом, та м’ясом на вибір (курка/свинина/яловичина/сир);
  • бурито – пшенична тортилья з рисом, квасолею, моцарелою, та м’ясом на вибір (курка/яловичина/свинина/яловичина з мексиканськими спеціями/пряна свинина з ананасом);
  • тако – кукурудзяна або пшенична тортилья, наповнена начинкою на вибір (яловичина/пряна свинина з ананасом/креветка в клярі темпура/овочі/рублена яловичина/свинина/маринована курка). 

На цьому, звісно ж, меню Taco Loco не закінчується, адже є тут десерти, великий вибір апетайзерів й навіть бізнес-ланчі (з 12:00 до 14:00). Як зізнається шеф закладу, доволі складно готувати автентинтичні страви Мексики на основі українських інгредієнтів. Тому багато з них доводиться імпортувати, як наприклад, masa de harina, тобто, висушену масу з кукурудзяного борошна, отриманого в процесі нікстамалізації. Це процес, під час якого кукурудзяні зерна варяться в лужному середовищі, зазвичай у вапняній воді протягом однієї години, потім вимочуються у тій же воді 16-18 годин. Після цього зерна промивають і розтирають за допомогою великого каменю — метате.

Окремої уваги варта барна карта закладу, оскільки традиційна текіла тут представлена в багатьох варіаціях. Як і, власне, увесь чистий алкоголь. Готують також коктейлі, традиційні та мексиканські. До останніх відносяться Mexican Rainbow, Taco Loco, Mexican Sour та інші. Не обійшлося без Маргарит, котрі тут готуються в кількох варіантах: Coronarita, Classic Margarita, Passion Fruit Margarita, Devil Margarita та Jagerita. Традиційно цей напій готується шляхом змішування текіли, апельсинового лікеру й соку лайму. Походить він, звісно ж, з Мексики.

Поки замовлення готується, можна оглянути інтер’єр. Він виконаний в особливому стилі з відсиланнями на традиційні мексиканські мотиви. Барна стійка, що розташувалася в центрі закладу, виконана з темного дерева, що контрастує з приміщенням в загальному. Ресторан також використовується як майданчик для різноманітних івентів, тому тут є невелика сцена для виступів зі інструментами. 

Відвідати маленьку “харківську Мексику” можна щодня, з 12:00 до 22:00. Проте, враховуючи, що заклад лише нещодавно відкрився знову, радимо слідкувати за соцмережами закладу або ж здійснювати запис по телефону, оскільки режим роботи може змінюватися. 

12:00 до 22:00
вулиця Сумська, 17

Instagram

Поиск на этом сайте