Частину харківського Екопарку відкривають у червні: як стежитимуть за безпекою

Пускатимуть на територію не більш як 50 людей, побудують бетонне укриття та медичний пункт. Такими будуть заходи безпеки на території екопарку поблизу Харкова, його готують до відкриття на початку червня. У 2022 році протягом кількох місяців поряд з екопарком тривали бої. Територія засмічена боєприпасами, тому цього року вирішили відкрити частину комплексу, яку вже оглянули сапери.

До 50 людей на території

У 2022 році екопарк опинився на лінії фронту. Поряд тривали бої. Щоб відкрити частину комплексу, сапери оглянули близько шести гектарів землі, “Долину альпак” та прилеглі території, розповів Суспільне Харків директор комплексу Сергій Остапенко.

“Ми співпрацюємо з “Укроборонсервісом”. Сапери ретельно все оглянули, кожний сантиметр. Працювали два тижні. Потім усе акуратно вилучили. Наша територія занесена до реєстру розмінованих територій України. Ми взяли не тільки нашу територію з парканом, а й розмінували територію наших сусідів — Меморіал жертвам голодоморів”, — зазначив Остапенко.

“Ми знаємо, що більш як 50 відвідувачів не можна допускати на територію. Про це повідомлятимуть. Хто захоче — зачекає у черзі, контролюватимемо доступ людей”, — зазначив директор регіонального ландшафтного парку.

Засновник екопарку Олександр Фельдман говорить, що кількість людей можна регулювати там, де є огорожа та охорона.

“З усіх сторін сюди приходять люди, охорона їх відловлює, тому ми зробили одну локацію, де безпечно. Де можна поспілкуватися з тваринами, погуляти — така реабілітація виходить. Далі вже людина сама вирішує — приїжджати чи ні”, — розповів Фельдман.

До екопарку запустять автобуси

Поки є можливість відкрити лише частину екопарку, решта територій — досі засмічена мінами та російськими снарядами, каже Фельдман.

“Величезна кількість снарядів та “пелюсток” була. У нас поїхала одна повна машина з цим мотлохом бандитським. І люди, які прийдуть на альпакову ферму, побачать, скільки було лише там усього цього”, — каже Фельдман.

Про відкриття самого екопарку його засновник поки що сказати нічого не може.

“Жодних термінів назвати не можу. Все зруйновано, розбомблено, згоріло. Крім розмінування, треба прибрати дерева — вони згоріли, прострелені. Я не думаю, що тут, на центральній території, ми зможемо цього року щось зробити для того, щоб приймати людей”, — сказав засновник екопарку.

За його словами, “Долину альпак” планують відкрити 1 червня, а до екопарку будуть їздити автобуси.

“Ми уклали угоду, будуть два автобуси, які будуть курсувати. Ми повідомимо, звідки вони будуть їздити”, — розповів Фельдман.

Джерело

Поиск на этом сайте