3 роки за ігнорування повістки: харків’янин отримав реальний строк за ухилення від мобілізації

Прокурори домоглись покарання для 28-річного харків’янина, який ухилявся від проходження військової служби. Чоловік отримав 3 роки позбавлення волі.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

У січні 2023 року 28-річний мешканець Харкова отримав повістку під особистий підпис, в якій було зазначено дату та номер команди для призову на військову службу. Незважаючи на це, він без поважних причин не прийшлов до ОРТЦК та СП, і не повідомив про причини свого неприбуття. Жодних заяв або скарг стосовно проблем зі здоров`ям або інших підстав, які можуть стати причиною для ухилення від призову з боку чоловіка не надходило. В результаті, під час мобілізації харків’янин від призову ухилився.

Комінтернівський районний суд Харкова виніс чоловіку покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, однак на підставі ст. 75 КК України його було звільнено від відбування призначеного покарання строком на 2 роки. Із зазначеним вироком не погодився прокурор та оскаржив його в апеляційному порядку. Зокрема, на підставі невідповідності призначеного покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення.

Вироком колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справа Харківського апеляційного суду апеляційну скаргу прокурора було задоволено. Вирок районного суду в частині призначеного покарання було скасовано з призначенням обвинуваченому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки з його реальним відбуванням. На сьогоднішній день вирок вже набрав законної сили.

Поиск на этом сайте