Забудова Саржиного яру: обвинувачення та пояснення

Забудова Саржиного яру стала темою суспільної дискусії після публікації Харківського антикорупційного центру. Активісти з’ясували, що на початку серпня комунальне підприємство “Харківзеленбуд” оголосило багатомільйонний тендер на розробку проєктної документації майбутнього багатофункціонального центру в Саржиному Яру.

Аукціон відбудеться 11 серпня. ​​Строк виконання робіт — 31 грудня 2024 року, очікування вартість — 7 518 934 грн. У додатку до тендерної документації в системі “Prozorro” зазначається, що генеральний підрядник визначиться за результатами процедури закупівлі, а джерелом майбутнього фінансування зазначено місцевий бюджет. 

За даними ХАЦ, узгодити будівництво цього центру депутати планували на сесії у липні, але питання зняли через суспільний резонанс. А за тиждень до оголошення тендеру з’явилася інформація що центр запропонували побудувати за гроші держави.

Кабінет міністрів України оприлюднив постанову про виділення коштів із фонду ліквідації наслідків збройної агресії. А саме 3 556 018 076 грн Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури на нову бюджетну програму для будівництва та відновлення об’єктів інфраструктури, житлового та громадського призначення тощо.

У тексті постанови зазначається, що одержувачами бюджетних коштів є державні підприємства та організації, які належать до сфери управління Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури. А у переліку проєктів, що додаються до постанови, є шість об’єктів у Харківській області на загальну суму 543 795 862 грн. Серед них — і проєкт із назвою “Нове будівництво міського багатофункціонального центру по пр. Науки (в районі станції метро “Ботанічний сад”) в м. Харків”. 

У Харківській міськраді ХАЦ підтвердили, що мова йде про об’єкт у Саржиному Яру і що нова будівля перебуватиме в її власності.

Зазначається, що проєкт планують реалізувати протягом 2023—2025 років за 180 млн грн.  Для порівняння — реконструкція Саржиного Яру коштувала 281 млн грн. Гроші на це давали з міського бюджету.

Архітекторка, керівниця архітектурної студії SBM Studio Ольга Клейтман запевняє, що загальна площа земельної ділянки у Саржиному Яру, що виділена під будівництво, — 1,7 гектара, це 10% території парку. 

За проєктом площа чотириповерхового комплексу становитиме 10 тис. кв. м (з них 8,7 тис. кв. м — офісні приміщення). 

Згідно з тендерною документацією, будівля складатиметься з:

  • двох конференц-залів (на 400-500 та 200-250 місць відповідно); 
  • пресцентру; 
  • офісних приміщень класу ”А” (за міжнародною класифікацією, найпрестижніші приміщення, що розташовуються в нових офісних комплексах і бізнес-центрах в центрі міста — ХАЦ); 
  • коворкінгу; 
  • закладу харчування; 
  • технічних приміщень; 
  • закритого паркінгу для службових автомобілів на 10-20 машиномісць. 

Крім того, із комплексу планують створити перехід до павільйону станції метро “Ботанічний сад”. Обіцяють також облаштувати укриття.

Проєкт майбутнього офісного центру в Саржиному Яру, стверджує Ольга Клейтман, з’явився ще до повномасштабної війни, їм займалася компанія “Авантаж”.

“До конструкторів, які працюють в SBM Studio, звернулися за розробкою конструкції для цього проєкту, — запевняє архітекторка. — Поки тендера щодо визначення, хто будуватиме це, не було. Вони [“Авантаж”] ще не виграли тендер, щоб будувати [цей об’єкт], і ми зараз не можемо називати їх майбутніми забудовниками. Вони пушать цей проєкт, зацікавлені в цьому питанні, а чому зацікавлені — можемо тільки здогадуватися”. 

Джерело: https://nakipelo.ua/zabudova-sarzhynoho-iaru-obvynuvachennia-ta-poiasnennia

Поиск на этом сайте