Примусова евакуація сімей з дітьми з населених пунктів Куп’янського району Харківщини, що постійно піддаються обстрілам, фактично завершена. Двох дітей, яких шукали два тижні, батьки вивезли самостійно.
Про це повідомив в ефірі національного телемарафону 29 листопада голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.
«Наразі евакуація фактично завершена. Останні дві сім’ї з дітьми шукали майже тиждень. Вчора з батьками вивезли останню дівчинку, що залишалася в небезпечному районі», — сказав він.
Як з’ясувала поліція, ще одна сім’я з двома дітьми, яких шукали два тижні, самостійно виїхала за межі Харківщини області.
Усього з трьох громад Куп’янського району, де оголошували примусову евакуацію, вивезли 299 дітей.
«З Кіндрашівської громади евакуювали 31 дитину, з Куп’янської — 182, з Курилівської — 86. Усі вони виїхали з батьками», — зазначив голова ОВА.
Утім, деякі родини намагаються повернутися додому. За словами Синєгубова, такі випадки відстежуватимуть органи влади та правоохоронці.
У селах, наближених до лінії фронту на Куп’янському напрямку, залишаються близько 6 тис. людей.
«Ми закликаємо людей виїжджати. У нас є резервні місця в Харкові та інших областях України, де ми можемо запропонувати їм тимчасове житло», — додав Синєгубов.
Керівник відділу евакуації координаційного гуманітарного центру Олег Іванов назвав цю примусову евакуацію «найважчою і найбільшою» на Харківщині.
«Волонтери допомогли з евакуацією 120 дітей. Було важко вмовляти сім’ї. Бо ті, хто залишилися, — це найсильніші люди. Було важко і з логістичної сторони, бо оперативна ситуація на Куп’янському напрямку складна: важко було дістатися до деяких населених пунктів, і дорога туди й назад зайняла приблизно вісім-дев’ять годин», — розповів він в ефірі «Суспільного».
За його словами, з кожною родиною спілкувалися щонайменше двічі — по гарячій лінії та особисто. З деякими доводилося розмовляти щодня.
Більшість дітей з родинами залишилися в Харкові, каже Іванов. Тих, хто потребував житла, поселили до гуртожитку.
«Тих, хто індивідуально бажав кудись виїхати, наприклад, у Красноград або Полтаву, ми їх туди довезли», — зазначив він.
Деякі родини вивозили повторно: хтось забув речі та приїхав з дитиною їх забрати, хтось просто не хотів виїжджати та повертався.