Новини

В Ізюмі порівняли життя в окупації та пів року свободи

xperior_ads_single_content_above

В Ізюмі Харківської області порівняли, що за пів року зробили в громаді окупанти, а що Україна.

В Ізюмі пройшло пів року з моменту звільнення міста від російських окупантів.

Як змінилося життя у місті проаналізував заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін, передає “Думка”.

“Фактично в ці дні можна говорити, що пройшло пів року як в Ізюмі відновлена українська влада, водночас і загарбники разом з місцевими зрадниками приблизно пів року “строілі руській мір” в нашому місті. Символізму тут не бачу, але порівняти можна”, – написав Мацокін.

За його словами, у період окупації:

  • – світла, води, газу, тепла, зв’язку, Інтернету не було;
  • – соціальних виплат не було. Пенсій не було, фінансові установи не працювали;
  • – зруйновані росіянами житло, інфраструктура, комунальні мережі не відбудовувалось і не ремонтувалось;
  • – освітні заклади так і не запрацювали;
  • – банківські установи не працювали. Працювала спекуляція;
  • – лікарні тримались на відданості своїй професії лікарів. Зруйновані, пограбовані, на мінімальних послугах, без фінансів.

“Сюди можна додати ще катуванні й розстріли людей, допити, мінування, мародерство і відверті грабежі, віджимання майна, пропаганда, насильство, процвітання зрадництва і стукачів, “народная міліція” катів”, – додав Мацокін.

Він також навів основні досягнення української влади за пів року після звільнення:

  • – гуманітарна допомога держави й світу;
  • – усі комунальні послуги відновлені;
  • – вставляються вікна, ремонтується житло, прибираються тони мотлоху і сміття “асвабадітєлєй”;
  • – держава оперативно віддала всі свої борги по пенсіях і соціальних виплатах. Діють міжнародні виплати;
  • – іде розмінування;
  • – сімейна медицина повністю відновила свою діяльність. Центральна міська лікарня працює на повну потужність. Всі борги лікарям сплачені;
  • – з 1 вересня, ще в окупації, відновився освітній процес;
  • – транспортне сполучення відновлено, ремонтуються дороги;
  • – замість пропагандистської листівки запрацювало українське радіо, вийшла друком місцева преса.

Заступник мера зазначив, що багато роботи ще не видно, тому що тривають перемовини і консультації з донорами та державними структурами.

xperior_ads_single_content_below
xperior_ads_single_related_above

Читайте також

Новини

«Фельдман Екопарк» не евакуюватимуть: заклад продовжує працювати під Харковом

«Фельдман Екопарк» продовжує роботу на Харківщині та не планує евакуацію до іншого...

Новини

З 19 червня між Харковом і Дніпром запустять новий регіональний поїзд

АТ «Укрзалізниця» з 19 червня запускає новий регіональний поїзд №854/853 сполученням Дніпро...

Новини

На акваскутерах через Дністер: двох братів із Харкова затримали біля кордону

Двоє братів із Харкова віком 32 та 34 роки намагалися незаконно перетнути...

Новини

У Харкові готують проєкт відновлення легендарного будинку «Слово»

Харківська міська влада розробляє проєкт реновації будинку «Слово» — знакової пам’ятки архітектури,...

xperior_ads_single_related_below