У США відбулася прем’єра вистави харківського театру

Виставу планували у Харкові, проте після 24 лютого команда працює в США. Про це розповіли в Українському інституті.

Там же триває тур театральної групи «Slovo. Theater group», це митці та мисткині з України та Америки, які створили виставу «Mothermotherland» за мотивами новели «Я (Романтика)» Миколи Хвильового.

Створення вистави перетворилося в протест проти російського намагання знищити українську культуру. 

Американська мисткиня Одрі Розі Деже, чиї предки — українці, хотіла створити виставу «Mothermotherland» у Харкові восени 2022 року в рамках мистецької резиденції «Слово». 24 лютого цей план зруйнувався. Знайшовши фінансування, вже за декілька місяців Одрі запросила п’ятьох митців та мисткинь з Харкова у Пітсбург, штат Пенсильванія, для участі в театральній резиденції.

«Кожен і кожна з нас знають, для чого ми тут, в Америці. Ця впевненість, рішучість і войовничість, яка нам притаманна, дає багато сил. Я відчуваю, що тут ми — нехай і локально — починаємо формувати запит на українське мистецтво», — переконана акторка і PR-менеджерка «Slovo Theatre Group» Юлія Лінник. 

У січні планується п’ять показів у Нью-Йорку під час театральної конференції APAP, яка гуртує навколо себе багатьох продюсерів та продюсерок, театральних діячів та діячок Нью-Йорку. Покази відбуваються у співпраці з Українським інститутом.

Джерело: https://gwaramedia.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поиск на этом сайте