У Харкові перейменують вулицю та станцію «Пушкінську»

Про таке рішення з посиланням на Департамент інфраструктури Харківської міської ради повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

«У “Харківському метрополітені” заплановано замінити російськомовні написи на колійних стінах станцій “Академіка Павлова” (написи у мозаїчному виконанні). “Київська” (триває виготовлення елементів назви станцій) та на станції “Пушкінська”, де розглядаються варіанти можливої заміни назви з урахуванням ймовірного перейменування вулиці та станції.

За інформацією керівництва КП “Харківський метрополітен”, також тривають роботи з обстеження та приведення у відповідність до вимог мовного Закону інших об’єктів підприємства. Інформацію, що раніше була представлена недержавною мовою на інформаційних покажчиках та елементах оздоблення станцій, вже виконано українською.

Вжито заходів щодо усунення мовних порушень і на маршрутах комунального наземного пасажирського транспорту. Наразі, за інформацією керівництва комунальних підприємств Харкова, інформація для загального ознайомлення у міському наземному пасажирському транспорті Харкова відповідає вимогам мовного Закону.

За результатами звернення Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради до керівників суб’єктів підприємницької діяльності (магазинів, стоматологій, фотосалонів тощо), де були зафіксовані порушення законодавства про державну мову, окремі суб’єкти підприємницької діяльності вже проводять заміну вивісок виконаних недержавною мовою.

Харківське комунальне підприємство “Комплекс з вивозу побутових відходів” повідомило, що за результатами опрацювання звернення Уповноваженого, на міському спецтранспорті демонтована вся інформація недержавною мовою та розміщені нові гасла підприємства українською мовою “Харків – чисте місто”. “В Харкові виявлено чимало порушень у сфері інформації для загального ознайомлення. Але тільки місцева влада може стабілізувати й змінити цю ситуацію. Вивіски, таблички, інші носії інформації для загального ознайомлення, а також зовнішня реклама, які розміщені лише недержавною мовою, мають бути демонтовані”, – наголосив Тарас Кремінь, підкресливши, що контроль за дотриманням мовного Закону в регіонах – це прямий обов’язок місцевої влади.», — написав Кремінь

Поиск на этом сайте