У Харкові на закупівлі “прошивки” для дронів вкрали 3 млн грн – СБУ

СБУ викрила мільйонні збитки, завдані бюджету Харкова під виглядом закупівлі програмного забезпечення для безпілотників.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили схему заволодіння коштами міського бюджету з боку чиновників Харківської мерії та місцевих підприємців, завдана шкода – понад 3 млн грн.

Про це Depo.Харків повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

За даними слідства, до протиправної оборудки причетні 45-річна заступник директора одного з департаментів Харківської міської ради та 51-річний приватний підприємець, який здійснює діяльність у сфері комп’ютерного програмування та інших ІТ-технологій.

Встановлено, що ділки розробили злочинний план, за яким підприємець мав виступити розробником пакетів програмного забезпечення для БПЛА літакового типу, а чиновниця – придбати це програмне забезпечення за бюджетні кошти. При цьому, міська влада не мала ані реальних потреб у закупівлі такого софту, ані фактичної можливості для подальшого його використання, адже жодного такого безпілотника на балансі Харківської міської ради немає. Про допомогу українським військовим у придбанні програм для бойових БПЛА також мова не йшла.

Для цього у листопаді-грудні 2022 року зловмисники уклали низку договорів між міськрадою та ФОП, штучно “підтягнувши” їх нібито під виконання міської цільової програми інноваційної діяльності. Ці договори загальною вартістю понад 3 млн грн минулоріч були повністю профінансовані з міського бюджету Харкова.

Частину цих грошей підприємець використав на придбання у вітчизняних програмістів для себе особисто аналогічного програмного забезпечення, яким “поділився” з міськрадою, а частину перевів у готівку та розділив між собою та чиновницею.

На підставі зібраних Службою безпеки доказів обом фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, в особливо великому розмірі).

За такий злочин винним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наразі вирішується питання щодо обрання зловмисникам запобіжних заходів.

Викриття та документування протиправної діяльності здійснювали співробітники СБУ Харківської області спільно зі слідчими Нацполіції за процесуального керівництва Салтівської окружної прокуратури м. Харкова.

Поиск на этом сайте