Синєгубов назвав, скільки коштує одне шкільне укриття в Харківській області

На Харківщині приведення до ладу старого укриття обходитиметься до 15 млн грн, будівництво нового укриття – до 70 млн грн.

Як передає кореспондент “Думки”, про це сьогодні, 12 липня, під час брифінгу сказав начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Він зазначив, що в Харкові внаслідок бойових дій половина шкіл взагалі зруйновані. Міська влада має розпочати роботу над приведення укриттів у закладах освіти до ладу.

Синєгубов зауважив, що на приведення до ладу 1 укриття необхідно приблизно 15 млн грн. Якщо у школах, дитсадках чи ВНЗ немає найпростіших укриттів і підвалів, які можна привести до норм щодо укриттів, то будуть будуватися нові бомбосховища біля закладів освіти.

Нове укриття коштує від 20 до 70 млн грн у залежності від кількості людей, що будуть там знаходитися.

Начальник ОВА зазначив, що зараз у Харківській області, включаючи обласний центр, потреба в укриттях у закладах освіти сягає 525 одиниць. Будівництво і приведення до ладу укриттів – це процес не на один рік, тому ніхто не прив’язується до 1 вересня 2023 року.

“Ми чітко розуміємо, що за 1 рік ми цього не зробимо. Але це наші плани, – сказав Синєгубов. – Ніхто потьомкінські села будувати не буде, бо це безпека дітей”.

Начальник ОВА повідомив, що із державного бюджету Харківська область вже отримала на укриття у закладах освіти 224 млн грн. Також гроші на це виділяли з обласного бюджету. Коли ці кошти закінчаться, область звернеться за додатковими фінансуванням. Зараз будуть визначені пріоритетні заклади освіти, на які будуть виділені кошти.

Поиск на этом сайте