NYT: Україна та США розійшлися у поглядах на оборону Куп’янська

Рішення українського командування посилити оборону на Куп’янському напрямі в Харківській області суперечить рекомендаціям американських військових. Про це пише The New York Times.

Про необхідність посилити оборону Куп’янська через атаки російської армії заявив минулої п’ятниці командувач сухопутних військ України Олександр Сирський.

Міноборони США вважає, що командуванню ЗСУ не потрібно відволікати війська та зосередити їх на одній ділянці фронту для прориву оборони супротивника, пише видання . Ймовірно, може йтися про наступ української армії в Запорізькій області.

Куп’янськ було окуповано російськими військами з перших місяців війни. Україна повернула контроль над ним у вересні минулого року.

Водночас американські військові аналітики вважають, що російські війська не будуть захоплювати Куп’янськ. У цьому випадку їм доведеться на тлі обмежених шляхів постачання утримувати місто, розділене річкою. У цій ситуації росіянам довелося залишити Херсон, нагадує The New York Times.

Днями президент України Володимир Зеленський у відповідь на критику українського наступу з боку союзників зазначив, що Москва саме домагається відведення українських військових із деяких ділянок фронту, зокрема з Куп’янська.

Поиск на этом сайте