На базі трактора ХТЗ створили машину для розмінування

У Балаклійській громаді Ізюмського району Харківщини запустили в роботу машину для розмінування, виготовлену спеціалістами області на базі українського трактора ХТЗ.

Про це повідомив очільник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Він зазначив, що машину створили для допомоги піротехнікам кілька підприємств області спільно з ОВА, ДСНС, волонтерами та громадськими організаціями.

Наразі така машина існує в єдиному екземплярі, але, за словами глави ОВА, вона вже показує високу ефективність. Машина має натискний принцип дії й здатна знешкодити протитанкові та протипіхотні міни, а також «розтяжки».

«Розмінування — одне з пріоритетних завдань на Балаклійщині, яка дуже засмічена ворожими мінами та боєприпасами. Пишаємося нашими захисниками, рятувальниками, саперами, винахідниками, волонтерами, всіма людьми, які об’єднуються і спільно працюють на перемогу!» — підкреслив Синєгубов.

На базі трактора ХТЗ створили машину для розмінування

Пункт управління машини для на базі трактора ХТЗ: Фото Олег Синєгубов

Проблема розмінування

У ДСНС України повідомляли, що приблизно 30% території України (а це близько 180 тисяч км²) було заміновано внаслідок російського вторгнення — це порівняно з двома територіями Австрії або п’ятьма Молдовами.

ДСНС прогнозувала, що на повне очищення України від мін та нерохірваних боєприпасів піде від 5 до 10 років. Ідеться про гуманітарне розмінування, яке, на відміну від оперативного та бойового, передбачає комплексний огляд усієї території, де тривали бойові дії.

А міністр оборони Олексій Резніков нещодавно заявив, що на розмінування України з наявними зараз ресурсами взагалі може піти 35 років. Однак спеціальна техніка може прискорити цей процес.

Поиск на этом сайте