«Я дуже не хочу, щоб харків’яни жили під землею. Особливо діти наші, це неможливо. Але ми вимушені сьогодні робити все, що від нас залежить, для того, щоб наші діти навчалися в безпечних умовах.
Тому дійсно ми були першими, хто побудував, як це охрестили журналісти, “метрошколу”. Наразі у нас під “метрошколи” обладнані п’ять станцій метрополітену. А до першого вересня ми переобладнаємо ще одну станцію – і буде шість.
Крім того, ми побудували справжню підземну школу, розраховану на 900 учнів (у дві зміни), вже використовуємо її, й жодного вільного місця там немає. І також розпочали будівництво ще трьох підземних шкіл, які будуть розраховані на 450 учнів в одну зміну кожна.
Так, для Харкова це занадто мало сьогодні. Адже в місті перебувають 60 тисяч школярів, які мають бажання навчатися очно. І для нас це виклик – маємо зробити все можливе для очного навчання. Але казати, що ми будемо будувати під землею справжнє місто – ні. Це неможливо, і ми такого точно робити не будемо», — розповів мер Харкова.