Харківські волонтери створили для Сил оборони майстерню на колесах

Обумовлена широкомасштабним вторгненням російських окупантів на територію України складна техногенна ситуація потребує нових принципів та підходів в експлуатації та обслуговуванні машин, механізмів та обладнання підрозділів Сил безпеки та оборони. Тому швидкість, автономність, високий рівень технічного оснащення спеціалістів вказаної галузі наразі виходить на передній план.

Про це пише Армія Inform.

Харківські підприємці-волонтери, які багато років займалися виготовленням професійного інструменту та обладнанням для автомобільного сервісу, а також його імпортом з-за кордону, з початком великої війни почали постачати свою продукцію до підрозділів Сил безпеки та оборони.

— Багато хлопців, які до широкомасштабного вторгнення працювали на СТО та співпрацювали з нами, а потім надягли однострій українських захисників, стали звертатися до нас з проханнями надати нашу продукцію, —  розповідає Дмитро Вільчинський. — На жаль, іноді трапляються ситуації, коли автомобіль, незалежно від того, чи то військовий транспорт, чи то цивільний, без гаєчного ключа нікуди не поїде. А наразі, коли на допомогу нашій армії заходить озброєння наших країн-партнерів, наявність, зокрема, дюймових інструментів стала дуже актуальною. 

Восени минулого року у волонтерів виникла ідея створення мобільної автомобільної майстерні. 

— Довго думали, на базі якого автомобіля створити таку майстерню. Вибір впав на Mitsubishi L200 — він досить невибагливий, прохідний, запчастини для нього на українському ринку є в наявності. Модернізували шасі — посилили та подовжили їх, на колеса поставили більш прохідну «гуму». Врешті-решт ми змогли вмістити в розроблений нами кузов 800 кг інструментів. 

Така майстерня на колесах призначена для оперативного ремонту транспорту в польових умовах. Вона повністю автономна та в змозі виконувати критичні завдання — можна перебортувати колесо, за допомогою пуско-зарядного пристрою запустити розряджений АКБ, виконувати оперативний ремонт у польових умовах. 

— Наша мобільна майстерня обладнана трьома видами електроживлення — дизельним генератором, портативною станцією, яка поєднана з сонячною панеллю, та можливістю під’єднуватися до загальних електромереж. За допомогою всього цього живиться компресор та решта електричних інструментів, можна також заряджати радіостанції та гаджети, — розповідає Дмитро. 

Автівка обладнана різноманітним пневматичним інструментом — продувочним шприцовочним пістолетом для підкачки коліс, гайковертом тощо. 

До комплектації входить і ручний інструмент — різноманітні набори викруток, накидних та комбінованих ключів, зокрема й дюймових — для ремонту західних зразків військової техніки. Є й так звані танкові набори інструментів. Додали волонтери сюди й пневматичні та «пляшкові» гідравлічні домкрати, розраховані на різну вагу автомобілів — від трьох до двадцяти тонн. 

Передбачені на базі мобільної майстерні й короби для зберігання витратних матеріалів. Є тут й набір електроліхтарів для робіт в умовах поганої видимості, які можна пристосувати на автівку за допомогою магнітів чи на голову або шию майстра. Для виявлення неполадок у роботі електрики у пригоді буде діагностичний сканер, який зчитує помилки, дозволяє скинути міжсервісний інтервал та мультиметр. 

У шухлядах компактно зберігаються ємності загального об’єму 80 літрів для технічних рідин –  палива, антифризу, мастила тощо. 

– Ми передбачили такий набір каністр для таких випадків, коли, наприклад, лопається патрубок охолодження двигуна, витікає охолоджуюча рідина. У результаті автівка їхати не може – двигун перегрівається та відмовляє функціонувати. Це одна з найчастіших несправностей, яка виникає в польових умовах. За допомогою обладнання нашої майстерні на колесах це з легкістю можна виправити. 

У задній частині мобільної майстерні облаштований висувний робочий стіл. Є в наборі й точильний станок, тиски, індукційний нагрівач для того, щоб без зайвих зусиль викрутити «закипілі» болти та гайки; пили, сокири, ножі, кувалди, болгарка, дриль зі свердлами. Окреме місце займає зварювальний апарат. Обладнана машина максимально зручною електропроводкою та подовжувачами.

За словами волонтерів, орієнтована вартість такої майстерні на колесах становить від 600 тисяч гривень без врахування шасі автівки.

Наразі хлопці розробляють нову модифікацію майстерні з урахуванням комплекту для легкового шиномонтажу. 

— Військовослужбовці звернулися до нас з даним питанням, оскільки кожен бойовий виїзд закінчується заміною принаймні одного колеса, — ділиться Дмитро. 

Не залишили волонтери поза своєю увагою і вантажний шиномонтаж. Розробка даного зразка в роботі — наразі на базі морського контейнера вони оснащують майданчик для таких робіт.  Тут, зокрема, встановили балансувальний та шиномонтажний стенди — як для вантажних, так і легкових автомобілів. Зі спеціального обладнання також є компресор на 200 л і кран-лебідка вантажопідйомністю до 1 тонни, а також великий дизель-генератор для автономної роботи електричних пристроїв. 

Поиск на этом сайте