Літо – це найкращий час, щоб провести час на свіжому повітрі. Та для того, аби насолодитись погодою в повній мірі, не обов’язково їхати кудись далеко, достатньо обрати одне місце з переліку, котрий ми підготували.
1. Саржин Яр (ст. м. “Ботанічний сад”). Це яр (також “балка”) в центрі міста, котрий відомий не лише своєю мінеральною водою, а також є гідрологічним пам’ятником та парком для прогулянок. У 2018-му році відбулась реконструкція парку, завдяки чому було створено сім озер, розташованих на різних рівнях, з’явилися дитячі майданчики та багато іншого. Сюди можна добратися як за допомогою метрополітену, так і з Центрального парку, скориставшись маршрутом канатної дороги (але зараз не працює). Завдяки своєму розташуванню, комфортній температурі (зазвичай, на 2-3 градуси нижче, ніж по місту в загальному) та великій кількості зелені ця локація дуже зручна для проведення пікніків.
2. Сквер “Стрілка” (ст. м. “Площа Конституції”/ст. м. “Історичний Музей”). В самому серці міста зачаївся сквер “Стрілка”, відомий краєвидом на місто, та міську набережну. Тут зливаються дві основні річкові артерії міста – річки Лопань та Харків, що з висоти виглядає наче вказівний кінець стрілки, завдяки чому сквер й отримав свою назву. Тут часто грає жива музика, а також проводяться майстер-класи з танців. Тому тут можна не лише посидіти на траві з кавою, а й взяти з собою повноцінний перекус.
3. Парк “Перемога” (Салтівка). Цей парк влаштований так, що основним його елементом є прогулянкова алея, на котрій розташовані фонтани. Щовечора вони підсвічуються, завдяки чому створюється особлива атмосфера. Тут також знаходяться атракціони, котрі до реставрації були у Центральному парку, – Колесо огляду, та інші. Обабіч алеї знаходяться зелені зони, де дуже зручно постелити покривало та поласувати чимось смачненьким або ж просто почитати улюблену книгу. І бажаючим тут місця точно вистачить, оскільки загальна площа парку складає 45 га.
4. Парк культури та відпочинку ім. Г. Ф. Квітки-Основ’яненка (Москалівка). Свого часу ця місцина була садибою Федора Основ’яненка (батька письменника Григорія Квітки-Основ’яненка), котрий прийняв рішення перетворити її у прогулянковий парк. В 1920-му році тут було близько вісімдесяти сортів різноманітних рослин, проте згодом були вирубані. Зараз тут є дитячі майданчики, а також футбольне поле за котрим можна спостерігати, влаштувавшись на травичці в тіні дерев.
5. Карпівський сад (ст. м. “Холодна Гора”). На думку деяких харків’ян, це одне з найромантичніших місць міста, оскільки звідси можна спостерігати за містом, а також зустрічати заходи сонця. Ця локація зберегла певний шарм від своїх перших власників – родини Карпових, котрі володіли цими землями у 1800-тих роках. Зараз тут розмістилося футбольне поле “Буревісник”, спортивний зал та тенісні корти.
6. Парк «Юність» (ст. м. “Холодна Гора”). Це один з парків, котрі були реконструйовані до повномасштабного вторгнення. Завдяки масштабному оновленню тут з’явився скалодром, різноманітні майданчики. Сюди можна навідатись й чотирилапим улюбленцем, адже з’явився і окремий майданчик для вигулу собак. Розташовуватися можна як на лавках. так і на газонах.
7. Олексіївський лугопарк (Олексіївка). При бажанні, тут можна відпочити як безкоштовно, так і орендувавши місце для відпочинку. Поруч також розташований приватний пляжні клуби “Аризона” та “Аркада”. Враховуючи, що тут ростуть соснові дерева, а пляж – піщаний, ця локація є дуже вдалим вибором для проведення пікніку, адже тут можна й щось приготувати, і привезти вже щось готове. Розмістився лугопарк на березі річки Лопань, завдяки чому тут доступні такі розваги на воді, наприклад, катання на катамарані.
8. Дитячий парк (ст. м. “Проспект Гагаріна”). Реконструкція не оминула й цей майданчик. Щоправда, вона відбулась ще у далекому 2013-му році, проте, після неї тут з’явився кольорово-музичний фонтан, майданчики для занять спортом та плац з розвагами для дітей. Тому поки батьки влаштовують місце для відпочинку, діти можуть провести час на качелях. Для більш активних відпочивальників тут доступні такі опції як: столи для пінг-понгу, футбольне поле для дорослих і майданчик для міні-футболу.
9. Парк “Зелений Гай” (ст. м. “Індустріальна”). Ця локація є відносно новою, оскільки з’явилась у 1958-му році. На той час він був зразком паркового господарства, містив комплекс атракціонів, тир, автодром. Проте, час, погода та інші обставини внесли свої корективи, тому в 2019-му розпочалися роботи з реконструкції парку. На даний момент, тут проведено освітлення головних алей, заасфальтовано доріжки, обладнано спортивний та дитячий майданчики. Сюди частково були перевезені окремі атракціони з Центрального парку. Завдяки розташуванню, великій кількості дерев – це дуже вдалий варіант для проведення пікніку.
10. Журавлівський гідропарк (ст. м. “Героїв Праці”). Парк розташувався в одному з найстаріших районів міста – Журавльовці. Власне, правильніше сказати, що саме цей район розташувався навколо гідропарку, що став одним з улюблених місць для відпочинку жителів міста. Відпочити можна на безкоштовному пляжі або ж скористатися послугами одного з приватних клубів для відпочинку, котрих тут є достатньо. Якщо ж є бажання, то можна знайти місце поодаль від цивілізації, постелити ковдру чи плед та насолоджуватися відпочинком від міських турбот. Подейкують, що назва з’явилась через те, що раніше річка часто виходила з берегів, завдяки чому тут оселилось багато птахів, в тому числі й журавлі.
11. Григорівський бір (вул. Любові Малої). На відміну від попередніх локацій, ця має особливий статус заказника. Це означає, що бір – об’єкт природно-заповідного фонду міста та повинен охоронятися належним чином. По суті своїй, це сосновий ліс з штучного походження, створений для охорони типових лісових екосистем. Замість асфальтованих доріжок тут витоптані стежки, тому, збираючись на пікнік сюди, приготуйте гостинці й для місцевих жителів – білочок, та птахів. Лише в одному місці ліс перетинає асфальтова доріжка, яка бере початок від вул. Грушевського і доходить до залізниці. При виборі місця для відпочинку варто звернути увагу на грунт, адже в західній частині бору є болото.
12. Парк Машинобудівників (ст. м. “Турбоатом”/ст. м. “Завод ім. В. О. Малишева”). Площа цієї локації в загальному складає 100 га, тому тут можна зустріти не лише традиційні для міських парків рослини, а й кримську липу, наприклад, айву звичайну чи гледичію триколючкову. Наразі більшість атракціонів закриті, а оглядове колесо, що знаходилося тут – демонтоване через підготовку до реконструкції, котра повинна була початися ще до повномасштабного вторгнення.