Локації та місцяНовини

Де насолоджуватися золотою порою у Харкові: 30 осінніх локацій

xperior_ads_single_content_above

До зими ще є час, тому настав час вибиратися з чотирьох стін і вирушати на прогулянку. Зібрали для вас цікаві локації для осінніх прогулянок містом!

Сквер «Стрілка»

Цей сквер знаходиться на місці, де зливаються дві головні водні артерії міста – Лопань та Харків. У народі вважається, що саме з цього місця почало будуватися наше місто, чим, і зумовлено назву скверу. Тут же знаходиться підвісний міст, раніше відомий як «Підвісний», а зараз – «Міст закоханих». За традицією, молодята підвішують тут замки, а ключі викидають у воду, щоб шлюб був міцним та довгим.

Вся набережна, починаючи зі Стрілки та закінчуючи Червоношкільним сквером (Лопанська набережна). Описана вище локація є частиною набережної, розташованої на перетині річок Лопань та Харків. Поступово переходить до Гімназичної набережної. Ця локація тактовно продумана, тут достатньо місць відпочинку, щоб під час прогулянки сісти та насолодитися видом річки, що несе свої води через місто.

Соборний сквер

Цей невеликий сквер знаходиться в самому серці міста і відкриває краєвид на визначні пам’ятки міста – Благовіщенський і Успенський собор, Покровський монастир. Головна прикраса локації, фонтан, зараз знаходиться на реставрації. . Періодично відбуваються виставки картин.

Сквер навпроти Успенського собору

Свою назву ця локація отримала завдяки розташованому тут монументу «Героям, що поклали голову за незалежність та свободу України» Розташування скверу дозволяє побачити Полтавський шлях, міську набережну та Успенський собор. Особливо красиво тут вечорами, коли вмикаються ліхтарі, місто залите м’яким жовтим світлом. Завдяки своєму розміщенню та виду, що звідси відкривається, став улюбленим місцем для гостей міста та самих харків’ян.

Сквер, де встановили флагшток із українським прапором

Основною пам’яткою, звичайно, є найвищий на території Європи флагшток з прапором. Його висота складає 101 метр, а сам прапор має розмір 22,5 на 15 метрів. Навколо нього розбитий скверик і розташовуються лавочки, оскільки вечорами прапор підсвічується, завдяки чому можна насолоджуватися тим, як він майорить на вітрі.

Міський сад імені Т. Г. Шевченка

Вважається ботанічним пам’ятником природи, на території якого знаходиться безліч рідкісних та багаторічних дендрологічних зразків. Також тут розташовані культурні пам’ятки, такі як статуя Тараса Григоровича Шевченка; Алея зірок із відбитками рук знаменитостей, які відвідали наше місто; кіноконцертна зала «Україна». З одного боку, сад примикає до Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. Лисенка, а з іншого – до площі Свободи. У самому саду знаходиться багато водних об’єктів, серед яких – фонтани, що плавають, фонтан світломузики і фонтан з мавпочками. Тут знаходиться скульптурний ансамбль під назвою «7 видатних харків’ян». Але зараз фонтани не підсвічуються, та деякі з них не працюють.

Харківський зоопарк

Є одним із найстаріших в Україні, має загальну площу 22 га. Кожен сектор зоопарку присвячений тим природним умовам, у яких мешкають тварини у дикій природі. Розташований у саду імені Т. Г. Шевченка, біля входу – фонтан з мавпами, що танцюють, який є орієнтиром.

Сквер Перемоги (там де Дзеркальний струмінь)

Ця локація має достатньо тривалу та складну історію, пов’язану з тим, що її кілька разів перебудовували, змінювали планування, а також пам’ятники, що розташовувались тут. Незмінним є те, що поруч знаходиться церква. В більш ранні часи це була Мироносицька церква; зараз – це храм, побудований тут як данина поваги та пам’яті найпершій (відома також як храм Святих Жон-Мироносиць). Відомий цей сквер, звісно, завдяки альтанці-фонтан “Дзеркальний струмінь”. Ще однією відмінною рисою саме цього скверу є те, що тут знаходяться топіарі, тобто, фігури, створені за допомогою металічних кріплень та живих рослин.

Парк Машинобудівників

Розташований в Слобідському районі та займає близько 100 га території. На даний момент, на жаль, відреставрований лише частково, проте, це додає певної атмосферності. Саме завдяки цьому парк є достатньо популярним для фотосесій, особливо восени. Також тут можна зустріти й диких тварин, наприклад, зайців, сов та інших лісових жителів. Частина з тих атракціонів та декорацій, що прикрашали парк, вже демонтована.

Бульвар Юр’єва


Тут знаходиться унікальний за своєю структурою парк. Його унікальність полягає в тому, що він складається з семи зон, присвячених різноманітним видам спорту. Цю локацію проектували люди, котрі дійсно займаються тим чи іншим спортом. Тобто, паркур-траса – паркур-атлетами, стрітбольний корт – Українською стрітбольною лігою. Тут також облаштували нові алеї, встановили дитячий майданчик, лавочки для відпочинку і запустили фонтан, котрий підсвічується ввечері.

Олександрівський сквер на ХТЗ

Це одна з перших міських локацій, котра була реконструйована. Урочисте відкриття було приурочене Дню міста в 2010-му році. Там знаходиться і Олександрівська площа, присвячена архієпископу Харківському Олександру, і фонтан в формі 35-метрового ключа, і пам’ятник першому трактору, випущеному Харківським тракторним заводом. Поруч знаходиться палац одружень, тому молодята, що роблять фото на пам’ять в цьому сквері тут не рідкість. 

Зелений Гай на ХТЗ

Фото: https://www.facebook.com/golosnoy.vv

Знаходиться в Індустріальному районі міста. Подекуди цей парк нагадує справжнісінький ліс, оскільки дерева ростуть густо, та можна зустріти багато диких тварин. Зараз визначена як рекреаційна зона загальною площею 58 га. Нещодавно з’ясувалось, що тут проходять притоки річки Студенок, котру активісти намагались очистити від сміття під час суботників.

Дендрологічний парк імені В. В. Докучаєва

Тут насаджено більш ніж 900 видів та сортів чагарників та дерев, серед яких близько 80% – екзотичні рослини для наших широт. В парку є “Алея вчених”, навколо якої будується композиція локації. Розташований на північному сході від Харкова, а добратись можна маршруткою від станції метро “Індустріальна”. 

Саржин Яр

З одного боку ця локація упирається в Ботанічний сад ХНУ імені В. Н. Каразіна (більш нову його частину). Тут знаходиться джерело завжди свіжої та прохолодної води, температура якої взимку – від +3 °С до +5 °С, а влітку – від +7°С до +9 °С, об’єм рідини, що циркулює тут щодня – до 345 тисяч літрів. Є місця для відпочинку як для спортсменів, так і для тих, хто просто приїжджає сюди відпочити. Попри те, що реконструкція місцями незакінчена, локація дуже затишна та має розвинуту інфраструктуру. Тут також знаходиться невелика водойма з фореллю, де за окрему оплату можна було спробувати спіймати рибу.  Але зараз ця послуга не працює.

Центральний парк культури та відпочинку міста Харкова

Одне з улюблених місць для відпочинку не лише містяг, а й для гостей міста. Час від часу тут проводяться різноманітні заходи, а також знаходяться атракціони, котрі стали однією з візитівок міста. Парк розділений на кілька зон, в кожній з яких є інсталяції та бронзові статуї. В парку наявна послуга з оренди транспорту на будь-який смак. А про краєвид на місто, котрий видно з Колеса огляду, вже давно ходять легенди. 

Лісопарк та меморіал Слави

Цей лісовий масив знаходиться в межах міста, є фаворитом серед велосипедистів міста, оскільки тут є велодоріжка та багато центрів оренди. Також через територію лісопарку проходить дитяча залізна дорога. Щоправда, після повномасштабного вторгнення у 2022-му році, тут не так безпечно пересуватись як раніше. Меморіал Слави находиться в самому серці парку та присвячений всім тим, хто загинув під час бойових дій у Другій світовій війні (1939-1945 рр.). В ті часи тут також проводили розстріли мирних жителів Харкова та населення єврейського походження. Саме тому тут горить вічний вогонь, а також періодично вмикають музичні композиції, основною темою яких є данина поваги та пам’яті загиблим від репресій та військових дій того часу. 

“Фельдман Екопарк”

Ця локація будується навколо зоопарку, що розділений на природні зони, схожі на ті, в яких проживають тварини в диких умовах. Тут також є ансамбль озер, а також окремо розташовувались загони для парнокопитних, й контактні загони з тваринами та Центр реабілітації рукокрилих. Після бойових дій, що проходили неподалік та пошкодили значну частину екопарку, відбувається реставрація, але більшість наслідків обстрілів все ще не усунута.

Парк “Молодіжний”

Як і більшість міських парків, цей поділений на зони. Серед різних цікавинок цього парку є ділянка в урбан-стилі, де можуть займатись не лише діти, а й професійні спортсмени. В загальному, парк дуже розмаїтий, оскільки тут можна посидіти і в амфітеатрі поруч з спорткомплексом ХПІ, пробігтись по відокремлених алейках, а також вигуляти свого улюбленця на найбільшому в Харкові майданчику для вигулу собак. Крім того, при розробці проекту парку враховано було й стежки, по яких ходять люди – там облаштовано нові пішохідні доріжки. 

Парк культури та відпочинку імені Квітки-Основ’яненка на Москалівці

Фото: Елена Бахмутова

Ця локація не є такою відомою як перераховані вище, проте має свої особливості. Одна з них в тому, що парк був закладений ще у 1770-тих роках, батьком письменника Григорія Квітки-Основ’яненка. В ті часи це була дуже витончена місцина, засаджена великою кількістю троянд, що привертала до себе увагу як жителів міста, так і тих, хто приїжджав у гості. Але в радянський період парк був запущений. До вигляду, в якому він знайомий харків’янам зараз, його привели лише в 2017-му році, завдяки чому тут з’явились фонтани, газони та “скейт-зона”. Парк вирізняється серед інших ще й тим, що вигул тварин тут заборонений в будь-якому вигляді, аби зберегти чистоту та охайність. 

Журавльовський гідропарк

Традиційно вважається, що Журавльовка – це, в основному, пляж та місце для приготування шашликів. Проте, не все так просто як видається, адже це такий же адміністративний район міста, як й інші та ділиться на Ближню, Дальню Журавльовку та Рашкину Дачу. Для прогулянок найбільше підходить, звісно ж, Ближня, але при бажанні можна пройти її всю, головне при цьому – не заблукати на острові, що виник штучно та є частиною гідропарку. 

Олексіївський Лугопарк

Перелік занять, котрими тут можна зайнятись, практично безкінечний, оскільки тут пропонують і кінні прогулянки, й вейкбординг, й оренду альтанок, і просто полежати на теплому піску, або ж спостерігати за заходом сонця на зручній лавці. Затишну атмосферу тут підтримують та роблять все можливе, аби знаходитись на території лугопарку було комфортно. Завдяки сосновим деревам, що тут ростуть, повітря наповнене ароматами хвої, тож прогулянка тут не лише приємна, а й корисна для здоров’я. Бонусом осінньої прогулянки тут може бути “тихе полювання” за грибами.

Парк “Юність” (ст. м. “Холодна Гора”)

Відреставрований та заново відкритий не так давно, цей парк – достатньо людний. А все тому, що тут продуманий відпочинок для всієї сім’ї, й навіть є скалодром для поціновувачів екстриму, а також є зона для велосипедистів та ролерів. На території парку – нові доріжки, освітлення та місця для відпочинку. Потурбувались й про чотирилапих друзів – для них тут створене відокремлене місце для вигулу.

Парк “Перемоги” на Салтівці

Дана локація по праву вважається однією з найбільших в місті, оскільки охоплює понад 45 га, охоплюючи не лише прогулянкову алею, але й території, що розташовані поруч. Це більше ніж міський сад імені Т. Г. Шевченка. Парк розтягнувся до Салтівського шосе з однієї сторони, й з іншої – до проспекту Тракторобудівників. Тут також можна знайти старі атракціони, котрі частково перевезли сюди при реконструкції Центрального парку.

Савкин Яр

До цієї місцини – лише 30 хвилин ходи від станції метро “Холодна Гора”. Вважається міською історичною пам’яткою. Є теорія, що свою назву яр отримав завдяки Григорію Савичу Сковороді, котрий полюбляв тут проводити час. За іншою ж версією, це місце стало улюбленим серед міських підлітків, котрі, в основному, проводили час на вулиці, оскільки матері просто не встигали справлятись з усіма дітьми, а батьки – не повернулись з війни. Згодом вони почали займатись дрібним хуліганством, через що, власне, й виникло прізвисько “сявка”. Раніше тут була роща, наразі ж – це яр, котрий під час осінніх дощів наповнюється водою. 

Карпівський сад

Часточка минулого, що збереглась до сьогодення, та знаходиться не так далеко від центру міста. Зараз про його існування знає не так багато людей, але колись це було найбільш відвідувана локація в місті. Свою назву сад отримав завдяки купцям Артемію та Федоту Карповим, котрі вклали кошти в це місце та облаштували його. Зараз тут є футбольне поле, доріжки для прогулянок, збереглись деякі старі, атмосферні будівлі.

Майдан Поезії (також – “Театральний)

Одна з міських локацій, котра, судячи з старовинних зображень, що збереглись до нашого часу, зовсім не змінилась. Свою другу назву отримала завдяки тому, що початку ХІХ століття тут стояв дерев’яний театр, першим директором якого був Григорій Квітка-Основ’яненко. В середині того ж століття прийнято рішення перенести театр через дорогу; а вже нана початку ХХ століття тут знайшов своє місце Лесь Курбас зі своїм знаменитим театром “Березіль”. Ще пізніше тут з’явився пам’ятник М. Гоголю. До речі, майдан Поезії та сквер – частина одного й того ж архітектурного ансамблю.

Сквер імені Л. М. Гурченко

Головною прикрасою тут пам’ятник народній артистці Людмилі Марківні Гурченко, котра є уродженкою міста Харків. За своє життя вона знялась в більш ніж 90 фільмах, а також виступала як співачка. Цей невеликий, затишний скверик в центрі міста, пам’ятник в повний зріст та провулок, названий в честь неї – данина пам’яті знаменитої співвітчизниці.

Парк імені Ф. Сафарова

Цей парк не так часто з’являється в підбірках місць, де можна погуляти, тому багато з жителів Харкова не знають про нього. Знайти його можна в Новобаварському районі міста. Для цього треба лиш кілька хвилин пройти від станції метро “Холодна Гора”. Тут достатньо місця для прогулянок, занять спортом та відпочинку. На території усього парку розташовані дитячі та спортивні майданчики, встановлене освітлення, зручні лавки. І хоча цей парк не може похвалитись великою кількістю зелені, як того хотілось би, відвідувачів тут завжди вдосталь.

Ново-Баварський сквер

Ця локація – одна з тих, що теж прикрашають Новобаварський район міста. Добратись сюди можна завдяки громадському транспорту, але воно того варте. Красивий парк з затишними алеями, що освітлюються ліхтарями ввечері – краще місце для прогулянок перед сном. Чотириногі друзі тут також не засумують, адже для них встановили спеціальні конструкції для вигулу та дресирування.

Парк Дослідної станції глибокого охолодження (ДСГО)

Знаходиться за адресою: вул. Кибальчича, 26. Історія цього місця не збереглась повністю, проте відомо, що розпочалась вона в ХІХ столітті. Зараз тут є невеликий майданчик для дітей, алея з місцями для відпочинку (без освітлення) та “стихійну” зону для пікніків. Є доступ до води, адже тут протікає річка Уди. Не дивлячись на загальний стан, цей парк дуже затишний та відрізняється від інших завдяки відсутності надлишку цивілізації.

“Фентезі Парк”

На відміну від попередньої локації, це місце – втілення досягнень технологій. Сквер, що був тут, повністю реконструювали, перетворивши його в сучасне місце для відпочинку. Без перебільшень, локація стала яскравою прикрасою Слобідського району. Раніше тут були світлові інсталяції, але зараз їх прибрали.

xperior_ads_single_content_below
xperior_ads_single_related_above

Related Articles

НовиниУкраїна

Путін не раз заявляв про “Стамбульські домовленості”: Зеленський про деталі переговорів в Туреччині

Президент називає заяви “фюрера” ультиматумами. Російський диктатор Володимир Путін часто заявляє, мовляв, готовий повернутися...

Новини

Справа про оборону Харківської області: суд Києва відправив під домашній арешт колишнього командира ОТУ Харків

Печерський районний суд Києва відправив під домашній арешт на два місяці колишнього командира оперативно-тактичного...

Новини

Вижили під час штурму: у Харкові шукають родини для собак-героїв

У Харкові двом собакам, які пережили жахіття війни, шукають люблячі домівки. Пес...

Новини

Який тип та розмір шин найкраще підійде вашому автомобілю?

Заміна гуми в останні роки сильно б’є по кишені, і вибір залежить...

xperior_ads_single_related_below