Автопаливо почне дорожчати найближчими днями: АЗС готуються до повернення довоєнних податків 

В липні повертається 20% ПДВ на паливо та акциз, який діяв до війни.

Довоєнні податки повертаються з 1 липня, проте на АЗС почнуть до цього готуватися заздалегідь – паливо зросте в ціні вже найближчим часом, щоб оператори могли закупити нову партію та торгувати без перебоїв. Про це повідомив засновник групи “Прайм” Дмитро Леушкін на сторінці у Facebook.

  За його словами, мережі АЗС почнуть підвищувати ціни на пальне з середини червня через те, що з 1 липня повертається 20% ПДВ на паливо та акциз, який діяв до війни.

  “Нас чекає зростання цін від 7 до 10 гривень, залежно від котирувань на той момент… зростання цін на стелах буде не пропорційне зростанню самого пального, частину компенсують зниженням маркетингових знижок. Умовно це буде виглядати як три-п’ять гривень на стелі прикрутять решту відріжуть від будь-яких бонусів”, – написав експерт.

  Він також наголосив, що це означає сплеск цін на все, включаючи тарифи на перевезення.

  Оскільки пальне почне дорожчати найближчими днями, то запастись дешевим паливом не вийде. До того ж бажання багатьох українців, компаній та аграріїв встигнути закупити дешевше паливо ще більше “розігріє” ринок.

  “Однозначно у всіх компаній є логістичне плече, грубо кругообіг бензовозу становить тиждень… і до двох. Залежно від черг на кордонах, довжини колії та інших факторів. Тож і свято цін теж розпочнеться за два тижні до сакральної дати 1 липня. Не різко, але поступово та з прискоренням”, – додав він.

  Раніше повідомлялося, що депутати ВР не встигли скасувати податкові пільги та відновити перевірки для бізнесу з 1 липня з технічних причин. Однак, за словами голови фінансового комітету Ради Данила Гетьманцева, ці норми почнуть працювати з 1 серпня.

  Поиск на этом сайте