«Фельдман Екопарк» продовжує роботу на Харківщині та не планує евакуацію до іншого міста. У команді закладу наголошують, що релокація тисяч тварин наразі є практично неможливою та може становити для них не меншу небезпеку, ніж перебування на нинішній території.
В екопарку пояснили, що для переїзду потрібні величезні площі, спеціально облаштовані вольєри, необхідна інфраструктура та значні фінансові ресурси. Крім того, в Україні наразі немає абсолютно безпечних регіонів, адже російські атаки можуть відбуватися в будь-якому куточку країни.
Також у закладі зазначили, що чинні зоопарки не мають достатньо місця для розміщення такої кількості нових мешканців. Окремою проблемою є й сам процес перевезення. За словами працівників екопарку, переїзд стає для багатьох тварин сильним стресом і може мати фатальні наслідки.
У команді нагадали про події 2022 року, коли через постійні російські обстріли довелося терміново евакуйовувати частину мешканців екопарку. Тоді деякі тварини загинули саме внаслідок стресу, спричиненого транспортуванням і зміною умов утримання.
Наразі в екопарку триває традиційний весняний бебі-бум — у багатьох тварин народилися дитинчата. Саме тому команда концентрує свої зусилля та наявні ресурси на забезпеченні належного догляду, харчування та безпеки новонароджених і їхніх батьків.
Водночас у «Фельдман Екопарку» наголошують, що мають підготовлений план дій на випадок надзвичайних ситуацій. Працівники запевняють, що не панікують і продовжують працювати заради тварин та відвідувачів, вірячи в Харків, українських захисників і Перемогу.
Нагадаємо, 23 червня начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що через погіршення безпекової ситуації влада перебуває в комунікації з керівництвом екопарку щодо підготовки можливих евакуаційних заходів.





